Google Ads Reklamları İle Mağaza Müşterilerini Arttırmak

Google Ads Reklamları İle Mağaza Müşterilerini Arttırmak

Google Ads Reklamları İle Mağaza Müşterilerini Arttırmak

Google ads reklamlarını kullanarak, mevcut iş yerinize olan müşteri ziyaretlerini arttırmanız oldukça mümkün.


Google tarafında reklam çalışmaları yaparak bir çok alanda ziyaretçiyi çekebilirsiniz. Konum tabanlı reklam çalışmaları, o bölgede hizmet arayan bir çok insan tarafınca görülür ve etkileşim oranınızı arttırmak adına performans sağlayabilir.


Bir çok reklam türü mevcut fakat konum tabanlı bir reklam çalışması sonucunda fiziki olarak etkileşim kazanmak hem marka değerinizi arttırır hem de bir marka bilinci ortaya çıkar.


Bu konu başlığı altında, konum uzantısı ayarlarını ve hesap entegrasyonlarını ele alacağız. Gelin öncelikle Google Benim İşletmem platformunda işlemleri yapalım.Google Benim İşletmem ile Google Ads Reklamları Oluşturma


Google tarafında reklamlar ile mevcut iş yerinize fiziksel müşteri kazanmanın ilk adımı Google Benim İşletmem hesabı oluşturmak ve firmanızın bilgileri ile resmi olarak Google Haritalar ve arama motorunda bulunmasını sağlamanız gerekir.


Bu işlemleri yaparak ilgili aramalar sonucunda, resmi bir şekilde google tarafından tanıtılırsınız.


Hemen buradan hızlı ve kolay bir şekilde Google Benim İşletmem tarafından kaydınız yapınız.


İşletme hesabından sonra, gerekli reklam çalışmalarını başlatmak için Google Ads tarafında bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.


Onu da ads.google.com adresinden tamamlayabilirsiniz. Böylelikle google ads reklamları vermek için ilk adımı atmış oluyorsunuz.Google Ads Konum Uzantısı Oluşturma İşlemi


1) Google ads reklamları sayfanızda yer alan "Arama Ağı Kampanyası" oluştur sekmesine gelin. Bu kısımda bir kampanya seçimi yapmanız gerekiyor.2) Kampanya seçiminden sonra bir tür seçimi yapmalısınız.

  • Arama Ağı
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Alışveriş
  • Video
  • Akıllı


3) Bu adımda ise insanların size nasıl ulaşmasını istiyorsanız, bu şekilde bir seçim yapmalısınız. Mağaza ziyaretleri kısmını mutlaka aktif etmeyi unutmayın.4) Kampanyanız için yaptığınız işlemler sonrasında, aşağıda yer alan Uzantılar sekmesinde ki "Konum Uzantısı Oluştur" sekmesine tıklayın.5) Yer Uzantıları oluşturun kısmında bulunan "Bildiğim bir hesaba bağla" seçeneğini seçin. Bu kısımda "Bir Google Benim İşletmem Hesabı Seçin" mevcut ve buraya İşletmem hesabınızda yer alan gmail adresini kayıt edin.


6) https://business.google.com/ adresine giriş yapın ve bağlı hesaplar sekmesine tıklayın. Bu kısımda bir istekler sekmesi olacaktır. Gelen isteği onaylayarak Google Ads ve Google Benim İşletmem platformlarının bağlantısını yapabilirsiniz. Böylelikle entegrasyon sağlanır.
Oluşturulan konum uzantısı sayesinde Google ads tarafından konum tabanlı reklamlar artık oluşturabilirsiniz. İşletmenize daha çok insan çekmek adına işlemlere başlayın. Google ile reklam oluşturmanın kolaylığını deneyimleyin.Profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa aşağıdaki butona tıklayarak benimle iletişime geçebilirsin!


İletişime Geç